Listopad 2015

Miluji knihy

13. listopadu 2015 v 16:25 | M3
Miluji knihy, jako ne mnozí z Vás. Slyším od svých vrstevníků: Na co čtení, čte jen hlupák.. Ach jak mne to štve. Můj nejoblíbenější předmět je literatura a český jazyk :)

A proč číst?
  1. Gramatika.. Zlepšujeme si gramatiku. Když čteme vidíme slovo, a tak si to náš mozek zapamatuje. Proto mám asi z českého jazyka dobrý prospěch.
  2. Slovní zásoba.. Zlepšujeme si slovní zásobu. A to je si myslím pro život velice důležité.
  3. Fantazie.. Rozvíjí se nám fantazie. Ach, já někdy tak "fantazíruji" :D
... Musím... Tak to dopíšu za chvíli :)

Co by jsme dělali bez televize?

12. listopadu 2015 v 17:08 | M3 |  Myšlení... Myšlení...

Televize - patří do kažé domácnosti?

Já jsem se někde dočetla že televizi má 98% lidí, bylo to z normální stránky, tak nevím jestli to je pravda, ale snad je :)
A podle statistik vím, že 30% domácností má doma více než 1 televizi. Máte jednu nebo dvě a více televizí? Ano, my máme dvě :D

Statistiky:

Více než jednu televizi v domácnosti má 30%
Kde máme televizní přijímač?
Nejvíce rodin má televizní přijímač v obývacím pokoji.
95% v obývacím pokoji
Kde máme televize?
15% v ložnici
11% v dětském pokoji
9% v kuchyni
Zbytek v obývacím pokoji :)

Ve 14% případů se dívají na televizi lidé když někoho navštěvují
5% lidí v restauračních zařízeních
5% na chalupách

A tedy, patří televize ke každodennímu životu?
Já si myslím, že ano. Ale všeho s mírou.

Naše bývalá sousedka neměla televizi, a jen internet, je to v pořádku?
Já nevím, každý má své rozhodnutí :)

99% lidí ma barevnou televizi.

My máme jen barevnou :D

Ale naše prateta má na chatě takovou mini mini telku, která je černobílá.. A vida, hraje do dneška :)

Jaký máte názor na televizi?
Byli by jste raději bez televize? Nebo by jste si bez ni neuměly představit žít? Nebo všeho s mírou?

Proč máme rádi Vánoce

5. listopadu 2015 v 17:50 | M3
Proč máme všichni tak rádi Vánoce. Já patřím mezi lidi, kteří až tak Velikonoce neprožívají. Ale proč máme rádi ty Vánoce, jaké mají kouzlo?

1) Dárky
Dárky ocení zejména děti, které se nemohou dočkat. Já jsem k nim určitě jako malá patřila. Ach, jak pomyslím na ten pohled na veliký stromeček oproti mně, a jak nejde přehlédnout ta "halda" dárků. To má určitě své kouzlo.
2) Jídlo?
Ach, vážně mne dostalo něco, co se dneska stalo. Chodím do jednoho kroužku, a učitelka zrovna nějak navázala na Vánoce. A všichni řekli, že se také těší. A jeden řekl: Já se těším na jídlo, pořádně se najím... :D Tak, že by to bylo jídlo? Pro mně ne. I když cukroví - to dodá také to kouzlo :)

Vánoční atmosféra..
Procházím se ulicí u náměstí. Září kolem mne velké svítivé řetazy, a hned naproti mne lampa jako sloup a narazím do ni. Nadechnu se a jdu dál, a přitom se dívám na tu lampu do které jsem narazila, jak krásně zaří její krásně zářicí ozdoba ve tvaru hvězdy. Jdu přes náměstí, uvidím nádherný strom, který září jako "polární záře". Všude tma, a strom rozsvící celé náměstí. Vidím cukrárnu, řeknu si, ohřeji se, a dám si čaj. Zajdu dovnitř. Dám si čaj s vůní skořice, a pozoruji krásně padající sněhové vločky. Čaj mne pěkně zahřál. Prošla jsem to na to větší náměstí. Všude plno lidí, děti zpívají koledy při doprovodu na klavír. Byl tam vánoční trh, a já jsem neodolala a zašla jsem se podívat copak tam prodávají. Neodolala jsem, a koupila jsem několik maličkostí. Sedla jsem si na lavičku, a dívala jsem se na ty malé šťastné děti, kterým patří Vánoce.. Zítra byl Štědrý Den, měla jsem již napečeno, všechno nachystáno - jak má být. Probudila jsem se na Štědrý Den, ani nevím jak ten advent tak rychle utekl. A bylo odpoledne, vše jsem mněla navařeno, upečeno. Pozvala jsem celou rodinu. Všichni jsme byli šťastní, a užívalii jsme si Štědrý večer jak má být.

Výsledek obrázku pro kouzlo vánoc

Pohádky v knihách

4. listopadu 2015 v 18:12 | M3
Moje knížka dětství..

Hans Christian Andersen 1805-1875

"Není krásnějších pohádek než ty, které píše život sám."

Birlibán
Moje neoblíbenější knížka dětství :) Nejvíc se mi líbila autorova Fantazie :)
Birlibán byl malý kluk který neposlouchal.. Až jednou se utrhlo zajíčkovi ouško.. Musel s nim jít do Maňáskova.. Ale to musel projit měst či vesničky.. Některé z nich: Neposlouchy, Nepořádná lhota, Bonbónovice.. Těch tam bylo..

Jaká byla Vaše kniha dětství?

Dáváte přednost čtené nebo zfilmované formě pohádek?

Fotku jsem nenašla :(

Obrázky..

4. listopadu 2015 v 17:07 | M3
Jelikož mám dlouhou chvíli, napadlo mě sem přidat obrázky :))

Výsledek obrázku pro kráva milka
Teď mě tak napadly: Milka - kočičí jazýčky :))
Zajímavé.. :)

"Celý svět je plný zázraků, na které jsme si však tak zvykli, že je nazýváme všedními věcmi."
Hans Christian Andersen

Když je tu citát o Andersenovi - mám moc ráda jeho knihy :) A kdoby neměl... Je tu snad někdo takový? :)
Hans Christian Andersen foto
Hans Christian Andersen byl dánský spisovatel, který proslul především jako jeden z největších světových pohádkářů. Mnohé z jeho 156 pohádek se staly již klasikou. Psal ovšem i verše a romány, z nichž je dosud čtena autobiografie Pohádka mého života. Kromě světoznámých pohádek napsal také několik úspěšných románů, několik poměrně málo úspěšných básnických sbírek a divadelních her.

Vánoce - jak jsem nedočkavá

4. listopadu 2015 v 16:27 | M3
Vánoce - nemohu se na ně načekat.. Co mám teď dělat? :D Když myslím na Vánoce? Vybalovat ozdoby a strojit stromek.. Nesmysl :D Tak Vám tu přidám aspoň nějakým pár obrázků.. A dám anketu který se Vám líbí více :)

Výsledek obrázku pro vánoceVýsledek obrázku pro vánoce
Výsledek obrázku pro vánoceVýsledek obrázku pro vánoce

Anonym - aneb nikdo není "Anonymní"

4. listopadu 2015 v 16:11 | M3 |  Myšlení... Myšlení...

Anonym

Jména jsem vybírala náhodně - o nikoho se zvlášť nejedná.

Oliver: Tě bůh Dane! Jsem jaký to ale borec, jsem včera vyhrožoval anonymně Pavlovi.
Dan: Jseš normální? Vždyť to můžou Pavlovi rodiče řešit! A budeš mít problém!
Oliver: Co blázníš? Jsem to psal anonymně...

To byl úvod který měl navést k tématu "Anonymita na internetu"

Myslíte s že jste na internetu v bezpečí? Prostě jako v bavlnce.. Ano šlo by to až do určité míry.. Ale teď trošku odbočím tady je pár pravidel, kterými by jsme se měli řídit: Nikdy nikomu nedávejte své heslo - a to ke všemu! Neposílejte nikomu fotky sebe!! Ani když to bude nevinná fotka. Nedopisujte si s nikým kterého neznáte, anebo můžete, ale neříkejte mu kde bydlíte, jak se celým jménem jmenujete..

Ale teď chci navázat na téma - na internetu se neschováš..
Nikdy! Nikde! Nejste anonymní, protože ten co alespoň trochu se vyzná v počítačích, zjístí Vaší IP Adresu. Tedy město, a stát ve kterém se momentálně nacházíte. Pokud budete někomu vyhrožovat atd., a začne se to řešit - neschováte se.

Taháky - aneb škola taháků

3. listopadu 2015 v 20:04 | M3

Taháky

Nebudeme si tady nalhávat že nikdo neměl někdy tahák, pokud neměl/a - vyjímka Usmívající se
Tady je pár tipů..
  • Čas doplnit tekutiny.. Např. vezmeme si nějakou minerálku nebo nějak pití - nebudeme rozebírat jaké :D Víte jak má takový ten pruh, a na tom něco napsaný, tak my tím můžeme využít volného místa na tom kouzelném papírku na flašce. A napsat tam co potřebujeme.. Pozor flaška musí být dána v batohu.. Nebudeme riskovat, ne? :)
  • Pouzdro ala tahák.. Napsat si to na mini papírek do pouzdra? Mno nevím nevím.. Celkem riskantní, ale když není jiná možnost? Pozor ať to na Vás co sedí např. za Váma nepráskne... U nás ve třídě je to možné :D
  • Každý nosíme ve škole cukle..a k tomu si vzít silonky.. Co tím myslím? No vezmeme si silonky, pod silonky ( tak aby to bylo vidět z cukle ) dáme papírek. A na to co potřebujeme vědět.. Nevím jestli to funguje :D
  • Brýle - jaká to ale výhoda.. Pouzdro od brýlí.. Nevidím na tabuli ( prověrku máme na tabuli ) Nasadím si brýle, ale přitom se podívám do pouzdra od brýlí.. A vidím! :)
  • Tahák - lavice.. napsat si tak něco na tabuli tužkou a jak to napíšeme tak smazat prstem - vyzkoušeno! :D
Máte nějaký ověřený tahák? Napište mi ho do komentářů - děkuji :)

Vánoce - již v obchodech

3. listopadu 2015 v 16:09 | M3 |  Myšlení... Myšlení...
Vánoce

Ach jaké krásné slovo, které všechny děti ocení.. Nevím jak dospělí lidé, kteří musí všechno nakoupit, připravit... Všechno se dá stihnout.. Tak co v předstihu vánoční kolekce, všechny možné vánoční dobroty v obchodech? Je lepší si vše připravit předem, nebo na poslední chvíli? Přiznám se, ten "vánoční shon" miluji :) Všude plno lidí, div do nich nevrazím. Spousta šťastných dětí.. Krásné věci v obchodě, výzdoba ve městě :) Pak sii třeba sednout do cukrárny na čaj, a dívat se z okna na padjící sněhové vločky, a za nimi vidět krásně velký vánoční strom.. Nádhera :) A těšíte se vy na Vánoce? No, osobně asi neznám nikoho kdo by Vánoce neměl rád, mno i když třeba se někdo určitě najde..

Miluji ty "poctivé a tradiční" Vánoce :) Nenávidím umělé vánoční stromky. Tuhle včera jsem četla v jednom časopise, že na hřbitov se mají dávat jen živé rostliny - že představují stálý život, to samé jako svíčka, ta je symbolem stálého života. A tak si myslím, že živý stromek je vhodný. Chápu, že pro některé rodiny, nebo když je člověk sám je užtečný, že se jen složí, nejsou s nim žádné problémy, ale můj názor je prostě takový, že byl měl být živý stromek - a to mi nikdo nevymluví :) To je jako ty vánoční kýče s obchoďáku - jak to vidím.. Přeplácané různými barvami, Santa... odkud se vzal? Je z Ameriky, a co Česko? Všechny děti už znají jenom skoro Santu.. A co mají dělat, když ho všude vidí? Za chvilku nebude nikdo vědět o "Ježíškovi". To je samé jako Halloween, naši rodiče, prarodiče jej skoro neznají.. A měli by?

Výsledek obrázku pro vánoce

Zvláštní záliba

2. listopadu 2015 v 20:37 | M3 |  Téma týdne
Zvláštní záliba

Každý má své záliby, každý je jiný. Každému se nelíbí vše, co jinému. Pokud ano - tak lže a nic jiného. Nikdo na světě není stejný. Jak jsem psala každý má své záliby, některé jsou skvělé a vzdělávají. Některé obtěžující a naprosto "hloupé". Skvělá záliba je hraní na nějaký nástroj či kreslení. Ty záliby opačné - divné.. Skladování odpadků a zbytečných věcí - naprosto pro mně nepochopitelné. Ach těch je tolik, aji tak jak těch pěkných.. Ale téma je zvláštní záliba tak k němu!

Zálibu která se člověku líbí, si nevybírá on, ale jeho srdce.. Když si řekneme: Ne to nebudu kreslit! A přitom chcete, stejně Vás to k tomu táhne. To je jak odvykání.

Ale zvláštní záliba..? Zvlášní jak zvláštní, když tomu člověku to připadá normální - ostatním asi ne. Někdo sbírá např. knoflíky, pro někoho ničení času, prostě zbytečnost. Pro někoho super věc..

Existuje zvláštní záliba? Pro nás ostatní ano....

Zvláštní zálibou se můžeme od ostatních lišit - například od těch hloupých - co nečtou. Ano oni jsou pro mně hloupí.. Hledí jenom do mobilu, notebooku a ostatního.. To není už nikdo normální? To je každý shlouplý touto dobou.. Ano i já mám všechny tyto moderní věcičky, ale nepřeháním to. Neodsuzuji to, nežijeme v roce 1900.. Ale tím že čtu, hraji na klavír.. A ona asi se liším.. Ne nepředstavujte si mě jako ta která chodí ze sekáče, nosí velké tlusté brýle atd. Jsem pravý opak.. Ooou :D Ano přesně tak :)